روزنامک: انتقاد آیت الله مکارم شیرازی از خونسردی مسئولان در قبال گرانی های روزافزون
3 شهريور 1399 - 24 اوت 2020

انتقاد آیت الله مکارم شیرازی از خونسردی مسئولان در قبال گرانی های روزافزون

به گزارش 26 تیرماه 1399 خبرگزاری مهر، آیت‌الله مکارم شیرازی در واکنش به گرانی‌های افسارگسیخته جاری در پیامی اعلام کرد: در این ایام، بسیاری از مردم نسبت به گرانی روزافزون کالاها که برخی چندین برابر شده است، به شدت اعتراض دارند. دیگر اجاره مسکن، ... و مایحتاج زندگی جز با وام‌های سنگین ممکن نیست. از سوی دیگر، برخی بیان می‌کنند که چرا مراجع تقلید در برابر این وضع سکوت کرده‌اند؟. ما نه تنها سکوت نکرده‌ایم، بلکه بارها در این باره سخن گفته‌ایم و باز هم می‌گوییم.
    آیت‌الله مکارم شیرازی در پیام خود افزوده است: مسئله چشمگیر، خونسردی مسئولین است که با دادن وعدهِ حل مشکلات و مسئولیتی که در این زمینه دارند، اینک حتی اظهار شرمندگی هم نمی‌کنند! و غالباً با پرداختن به مسائلی همچون برخی دستاوردها یا افتتاح پروژه‌ها، کشف داروهای جدید، تأمین آب و برق برای برخی مناطق و …، عملاً خود را از زیر بار مسئولیت سنگین گرانی سرسام‌آور، کنار می‌کشند. مشکل این است که گرانی‌های لجام گسیخته متوقف نمی‌شود و افزایش قیمت ها همچنان ادامه دارد و مجلسیان نیز جز انتقاد، آنطور که لازم است، راهکارهای عملی ارائه نداده و بعضاً به امور حاشیه‌ای می‌پردازند. در این میان، برخی سودجویان نیز از این وضع سوء استفاده کرده و سیلی به روی هموطنان ضعیف خود می‌زنند.
    آیت‌الله مکارم شیرازی تأکید کرده است: به یقین، این مشکل تنها با اعتراض و انتقاد حل نمی‌شود بلکه باید قوای سه گانه عوامل گرانی را پیدا کرده، با توجه به محدودیت‌ها و تحریم های موجود با ارائه راهکارهای مناسب، جلوی این وضع نابسامان را بگیرند و به جای سخن، بر عَمَل بیافزایند.
    
بازگشت به فهرست مطالب...   
 

 

   
 

Vestidos de Casamento
 

 
 
© Copyright 2004   Rooznamak.com   All Rights Reserved