روزنامک: خلاصه ای از گزارش های گسترش بیماری ویروس کرونا تا 11 مارس 2020 که مسئله جهانی روز شده و همه چیز را تحت تأثیر قرار داده است
25 فروردين 1399 - 13 آوريل 2020

خلاصه ای از گزارش های گسترش بیماری ویروس کرونا تا 11 مارس 2020 که مسئله جهانی روز شده و همه چیز را تحت تأثیر قرار داده است

در نخستین هفته مارس 2020 مسئله همه گیر (پاندمیک) شدن بیماری ناشی از ویروس تازه کرونا که خبرهای مربوط به پیدایش آن در ووهان چین، از اوایل ژانویه 2020 بگوش می رسید همه جا شنیده می شد و صحبت از جولان این ویروس (کرونا ـ کوید ـ19) در بسیاری از کشورها بود که یک مسئله بین المللی شده و همه چیز را تحت تأثیر قرار داده است ـ ویروسی که از چین شروع شده و دامن بیشتر ملل را گرفته است.
    تا یازدهم مارس، گزارش ها نشان می داد که پس ازچین، شمار مبتلایان کره جنوبی، ایتالیا، اسپانیا و ایران بیش از سایر کشورها بود و در حال گسترش است و به استیت واشنگتن هم رسیده است. شمار مبتلایان به ویروس کرونا در 91 کشور جهان تا آخر وقت دهم مارس 2020 به بیش از 100 هزار نفر رسیده بود که شامل 80 هزار و 552 بیمار بستری و 3400 فوتی رسیده بود.
    در جمهوری اسلامی بیشترین آمار ابتلاء به بیماری ویروس کُرونا تا سه شنبه بیستم اسفند به شهر تهران با 2 هزار و 114 مورد مربوط می‌شد. بعد از تهران و تا این روز، بیشترین موارد ابتلاء در استان‌های مازندران (886 نفر)، قم (751 نفر)، اصفهان (618 نفر) و گیلان (524 نفر) گزارش شده بود. استان کرمان ـ بزرگترین استان ایران به لحاظ وسعت کمترین رقم و تنها یک بیمار و طبق برخی گزارش ها، 2 بیمار داشت. دوشنبه شب فرماندار کاشان از ابتلای بیش از هزار تن و مرگ 88 نفر در منطقه کاشان و آران و بیدگل خبر داه بود.
    به گزارش بیستم اسفند 1398رسانه‌های تهران، تا این روز 22 استان از استانهای ایران اعلام کرده اند که به سبب شیوع بیماری ویروس کرونا، در تعطیلات نوروزی امکان پذیرش مهمانان نوروزی را ندارند و خدماتی به مسافران نخواهند داد.
    دفتر رهبری جمهوری اسلامی نیز اعلام کرده است که سخنرانی آیت‌الله علی خامنه‌ای که روز نوروز هر سال در مشهد انجام می‌شد، نوروز امسال در آنجا برگزار نمی‌شود.
    علت لغو این مراسم، «توصیه‌های اکید مسئولان امور بهداشتی مبنی بر پرهیز از تشکیل مجالس و خودداری از سفر عنوان شده است.
    تاکنون (یازدهم مارس)، مهم‌ترین دستورالعمل برای مقابله با آن؛ خانه‌ نشینی، خودداری از مسافرت و مهمانی رفتن، رعایت بهداشت فردی، عدم حضور در جلسات و شستن دستها با صابون، خودداری از دست دادن، بازکردن درها با آرنج و یا با دستکش و دستمال، پاک کردن فرمان و دستگیره درهای اتومبیل با دستمال آغشته به مواد ضدعفونی، خوردن ویتامین «دی» و زینک بوده است.
بازگشت به فهرست مطالب...   
 

 

   
 

Vestidos de Casamento
 

 
 
© Copyright 2004   Rooznamak.com   All Rights Reserved