روزنامک: محمدرضا پورابراهیمی نماینده پارلمانی کرمان: کاهش شرکت مردم در انتخابات اسفند 1398 واکنش منفی به عملکرد اقتصادی دولت بود
25 فروردين 1399 - 13 آوريل 2020

محمدرضا پورابراهیمی نماینده پارلمانی کرمان: کاهش شرکت مردم در انتخابات اسفند 1398 واکنش منفی به عملکرد اقتصادی دولت بود


    محمدرضا پورابراهیمی نماینده کرمان در مجلس شورای اسلامی که برای دوره آینده نیز انتخاب شده است 28 فوریه 2020 در گفت و شنودی با خبرنگار خبرگزاری مِهر که نظر او را درباره علل کاهش شرکت رای دهندگان در انتخابات اخیر سئوال کرد گفت که علت عمده کاهش مشارکت مردم در انتخابات دوم اسفند 1398 مجلس شورای اسلامی، دادن پاسخ منفی به عملکرد غیرقابل قبول دولت (دولت حسن روحانی) در تأمین معیشت و رونق اقتصاد بود. این دولت در ماه‌های منتهی به انتخابات، اقدامات عجیب و غریبی ازجمله در افزایش قیمت بنزین انجام داد. متأسفانه این دولت اقتصاد کشور را رها کرده است و به جای نگاه به درون، به خارج از کشور چشم دوخته است، مطالبه مردم؛ ایجاد تحولات اساسی (بنیادی) در حوزه اقتصادی است.
    وی گفت که ترکیب انتخاب شدگان نیز پیام و واکنش مردم نسبت به عملکرد دولت (قوه مجریه) بود که رای به اصولگرایان و منتقدین برنامه ها و عملکرد دولت دادند و مجلس آینده مرکب از وفاداران به شعارهای انقلاب خواهد بود. بنابراین، دولت باید در یک سالی که از عمر آن باقی مانده است به این پیام مهم مردم (به صورت بی اعتنایی به انتخابات و ندادن رای به هواداران حسن روحانی) توجه کند. مجلس آینده اگر درست عمل کند و از خود کارآمدی نشان دهد و در راستای حل مشکلات مردم حرکت کند، رای دهندگان در انتخابات سال 1400 رئیس جمهور، به شخصیتی از همین دست (اصولگرا) رای خواهند داد که بازگشتی به شعارهای انقلاب خواهد بود.
     طبق آمار منتشره، در انتخابات اخیر تنها 42 درصد و 57 دهم درصد واجدین شرایط رای دادن شرکت کرده بودند که این درصد در تهران تنها اندکی بیش از 26 درصد بود و تعجب در این است که در قم (که انقلاب از این شهر آغاز شد و محل حوزه های علوم دینی است) 43 درصد برای دادن رای به حوزه ها رفته بودند. در استان کرج (البرز) 28 درصد، در اصفهان ـ معروف به شهر روشنفکران 36 درصد و در خراسان رضوی (مشهد) 48 درصد.
بازگشت به فهرست مطالب...   
 

 

   
 

Vestidos de Casamento
 

 
 
© Copyright 2004   Rooznamak.com   All Rights Reserved