روزنامک: اندرزهای بانوی 115 ساله ایتالیایی ـ آمریکایی براي زندگي طولاني تر و بهتر
28 آذر 1397 - 19 دسامبر 2018

اندرزهای بانوی 115 ساله ایتالیایی ـ آمریکایی براي زندگي طولاني تر و بهتر

Dina Manfredini که در اپریل 1897 در ایتالیا به دنیا آمده و در 1920 به آمریکا مهاجرت کرده بود 17 دسامبر 2012 پس از 115 سال و 8 ماه و 13 روز عُمر کردن درگذشت. وی در ایالت آیوای آمریکا زندگی می کرد.
     «دینا» در صد و ده سالگی در مصاحبه ای گفته بود که هنوز می تواند کار کند. وی راز طول عمر خودرا امساک در مصرف چربي حیوانی و گوشت قرمز بیان کرده بود و گفته بود که از جوانی هر روز دو بار میوه و سبزی می خورّد، هشت ساعت می خوابَد، به موسیقی گوش می کند و غم دنیا را نمی خورد. «دینا» گفته بود که یک انسان که قطعا دارای قدرت تفکّرکردن است، پیش از گرفتن هر تصمیم و پیش بینی نتیجه، برای خودش مسئله نمی سازد که گرفتار، پشیمان و غمزده باشد ـ غم و اندوه کشنده انسان است. مشکلات زندگی از ارتکاب اشتباه و بعضا حرص پول زدن است.
     «دینا» افزوده بود: وقتی از 80 سالگی گذشتم می دانستم که زود و یا دیر خواهم مُرد و لذا، از مُردن نمی ترسم، هر موجود جاندار باید بمیرد ـ این، یک واقعیت است ولی نه با پشیمانی و اندوه. هر انسان خودش برای خودش دردسر و مایه پشیمانی می سازد. پس از70ـ 80 سالگی یک انسان فقط در فکر گذشته و شمارش اشتباهات است و آنچه که او را رنج خواهد داد؛ بدی به نیکی کردن های اوست و دیدن رفتار خلاف انتظار از بستگان و دوستان نسبت به خود.
بازگشت به فهرست مطالب...   
 

 

   
 

Vestidos de Casamento
 

 
 
© Copyright 2004   Rooznamak.com   All Rights Reserved