روزنامک: دانشمندان یکبار دیگر نقش معاشرت جنسی (سِکس) در سلامت مغز مَردان را اعلام کردند ـ ماجرای ازدواج هِلموت کُهل با زنی 34 سال جوانتر با هدف خارج شدن از افسردگی ـ اشاره به اندوهی که 56 سال زن اول اورا تَرک نکرد
7 تير 1396 - 28 ژوئن 2017

دانشمندان یکبار دیگر نقش معاشرت جنسی (سِکس) در سلامت مغز مَردان را اعلام کردند ـ ماجرای ازدواج هِلموت کُهل با زنی 34 سال جوانتر با هدف خارج شدن از افسردگی ـ اشاره به اندوهی که 56 سال زن اول اورا تَرک نکرد

پژوهشگران مربوط در دانشگاههای آکسفورد و کاوِنتری انگلستان اعلام کردند که فعالیت های جنسی یک مَرد در سنین سالخوردگی و حتی بالاتر از 80 سالگی نباید متوقف شود و یا کاهش یابد زیراکه بر آنها ثابت شده است که قطع و یا کاهش این فعالیت ها، روی بخش هایی از مغز تأثیر نامطلوب می گذارد و ازجمله کاهش هوش و توان تعقّل، حافظه و فعالیّت، و افزایش بی حالی، ولنگاری، تنبلی و بی اعتنایی (در انجام کارها؛ امروز و فردا کردن و آخرین لحظه شدن).
    دویچه ولِه (صدای آلمان) گزارش این نتیجهِ تحقیقِ پژوهشگرانِ انگلیسی را 25 ژوئن 2017 مشروحا پخش و منتشر کرد و به نقل از آن در سوشِل نِت وُرک ها قرارگرفت و ....
    امّا این نتیجه، تازگی ندارد. در طول 60 سال عُمر روزنامه نگاری خود چند بار چنین اخباری را از خبرگزاری های 4 گانه دریافت و در مطبوعات انگلیسی زبان چاپ اروپا، هند و آمریکا خوانده بودم و اولین بار در تابستان 1339 (1960 میلادی). در آن سال دانشمندان علوم پزشکی و زیست شناس کشورهای منطقه اسکاندیناوی اروپا پس از بررسی روی سلامت مغز و جسم شماری مَرد 55 تا 85 سالهِ فعّال در اطاق خواب (و داشتن زن جوانتر و خانه دار) و شماری مَرد غیر فعّال در این زمینه، اعلام کرده بودند که فعالیت های مغزی و کارآمد بودن مَردان گروه اول در محل کار بیش از دو برابر مَردان دسته دوم است و کمتر نیز خشمگین و عَصبی می شوند و بَد خُلق و خویی می کنند.
    گزارش این کشف وسیعا انتشار یافته بود و مَردانی که هنوز عَزَب بودند متمایل به ازدواج با دختران و زنان چند سال جوان تر از خود شدند، مَردان به اصطلاح زن مُرده (بیوه) به اندیشه ازدواج مجدد و خروج از تنهایی افتادند و مردان سالخورده ـ در کشورهای اسلامی؛ درصدد گرفتن زن دوم (در صورت پیری و از کارافتادگی زن موجود) برآمدند و در کشورهای دیگر هجوم به دانسینگ و معاشرت ها. در آمریکا هم اصطلاح «شوگِر دَدی Sugar Daddy» بیش از پیش بگوش خورد.
    شش سال بعد (سال 1345 = 1966) گروهی از روانپزشگان ایتالیایی به زبانی علمی تر و جامع تر به همان نتایج دانشمندان اسکاندیناویایی رسیدند و همچنین تاکید براینکه مَردان باید متوجه میزان تِستُسترون Testosterone (هورمُن جنسی) خود باشند که درصد آن کاهش نیابد تا تأثیر بَد روی بدن بگذارَد و اعلام کردند که شادی، احساس سرزنده بودن و پُرکاری یک مَرد در سنین بالاتر نسبت مستقیم با معاشرت جنسی او با زنش دارد و ... و در نتیجه آمار ازدواج با زنان جوانتر دو چندان شد و ....
    درسال 1352 (1973 میلادی)، این بار دانشمندان ژاپنی و متعاقب آنان دانشمندان تایوانی به همان نتایج رسیدند و یک سازمان بررسی وضعیت خودکشی ها اعلام کرد که مَردان مجرد (بدون زن) که در سنین بالای 50 سالگی هستند بیش از دیگران احساس بیزاری و سیر شدن از زندگی دارند ـ بدون داشتن انگیزه ظاهری.
    در پی انتشار نتیجه تحقیقات دانشمندان ژاپنی و سپس تایوانی، رفتن برخی از مردان به چند کشور مشخّص آغاز شد که در آنجا درصد زنان بیش از مردان بوده است و یافتن زن برای ازدواج، آسانتر و ارزانتر.
    در دهه های اخیر هم گزارش های متعدد در تأیید همان نظرات انتشار یافته است. در این گزارش ها همچنین و مِن باب مِثال به ازدواج مردان مشهور با دختران جوان اشاره می شود. یک مورد آن:
    هِلموت کُهل (رئیس دولت آلمان از 1982 تا 1998) و متولّد سوم اپریل 1930 که 16 ژوئن 2017 در 87 سالگی درگذشت در سال 2008 و 7 سال پس از درگذشت (احتمالا خودکشی) زنش Hannelore در سال 2008 با دختری 34 سال کمتر از خودش ازدواج کرد، زیراکه دچار افسردگی و ضربه روانی شده بود و توصیه کرده بودند که با یک زن جوانتر و آشنا ازدواج و هَمدَم شود که او با
    Maike Richter کمک دستیار و نطق نویس سابق خود (از 1994 تا 1998) و 34 سال جوانتر از خود ازدواج کرد و در بهبود وضعیت روحی و جسمی او مؤثر واقع شد.
    Maike که دارای دکترا در اقتصاد و یک نویسنده اخبار و تفسیرهای اقتصادی برای رسانه ها است داوطلبانه و با هدف بهبود وضعیت روحی رئیس پیشین خود با او ازدواج کرد و کوشید بگونه ای رفتار کند که شوهرش (کُهل) هرچه بیشتر عُمر کند و اندوه و افسردگی نداشته باشد.
    هلموت کُهل ـ سیاستمدار راستگرا و وابسته به حزب دمکرات مسیحی، در دهه 1980 در قانع کردن روس ها به خارج ساختن نظامیان خود از شرق آلمان (با هدف تأمین وحدت آلمان که در طول تاریخ خود تا زمان بیسمارک وحدت نداشت) تلاش بسیار کرد و موفق شد به رغم اینکه آلمانی ها در جریان جنگ جهانی اول بیش از یک میلیون و در جنگ جهانی دوم 35 میلیون اتباع دولت مسکو را کشته بودند و هر خانواده روس بیش از یک کشته داده و آن را فراموش نمی کند.
    کُهل که در 1960 و در 30 سالگی با Hannelore ازدواج کرده بود در طول این ازدواج که 41 سال طول کشید و دارای دو پسر شد در اندوه و مشکلات زنش با او شریک بود.
    Hannelore دوازده سال تمام داشت که آلمان در جنگ شکست خورد و نظامیان متفقین در جریان تصرف و اشغال این کشور، بدون توجه به این سن و بچگی او، به وی تجاوز جنسی کردند و سپس از پنجره اطاق به خارج از ساختمان انداختند که مجروح شد و آسیب بدنی دید و تا آخرین روز حیات، برای کاهش درد، قرص مُسَکّن می خورد. پنجم جولای 2001 اورا در اطاقش مُرده یافتند. پزشکی قانونی علّت مرگ را خوردن تعدادی زیاد قرص مسکن تشخیص داد و به همین لحاظ احتمال خودکشی به آن داده شده است. قطعا تأثیر ماجرای تجاوز و پرتاب کردن از پنجره، در طول 41 سال زندگی مشترک در روحیه هلموت کُهل باقی بود. پس از فوت کُهل، بر سر محل دفن او، میان زن دوم و دو پسر اختلاف افتاد و سرانجام زن دوم موفق شد.
    
سه عکس از کُهل و زن دومش در طول 9 سال زندگی مشترک
سه عکس از کُهل و زن دومش در طول 9 سال زندگی مشترک
بازگشت به فهرست مطالب...   
 

 

   
 

Vestidos de Casamento
 

 
 
© Copyright 2004   Rooznamak.com   All Rights Reserved