روزنامک: تغییر روز برگزاری انتخابات رئیس جمهور ـ به اظهار عطریانفر، «محمدرضا باهنر» در انتخابات آینده نامزد خواهد بود
19 مرداد 1395 - 9 اوت 2016

تغییر روز برگزاری انتخابات رئیس جمهور ـ به اظهار عطریانفر، «محمدرضا باهنر» در انتخابات آینده نامزد خواهد بود

شورای نگهبان با پیشنهاد برگزاری انتخابات رئیس جمهور (رئیس قوه مجریه، معادل نخست وزیر در نظام های پارلمانی) در 29 اردیبهشت 1396 (ده ماه دیگر) موافقت کرد. همزمان، محمد عطریانفر روزنامه نگار ـ سیاستمدار، زمانی سردبیر روزنامه همشهری و رئیس شورای شهر تهران و از میانه روها (از برجستگان حزب کارگزاران) در یک مصاحبه طولانی ضمن بحث درباره موضوعات مختلف، همچنین گفته بود که در انتخابات آینده، به احتمال زیاد مهندس محمدرضا باهنر (کرمانی) نامزد محافظه کاران و میانه روهای متمایل به راست خواهد بود. در این میان، آیت الله موحدی کرمانی از سران اصول گرا گفت که حمایت اصول گرایان از حسن روحانی در انتخابات آینده بعید است. دوازدهمين کنگره جامعه اسلامي مهندسين که مهندس باهنر دبیر آن است چهارم شهريور ماه 1395 برگزار خواهد شد.
    محمدرضا باهنر بعدا گفته بود که نبايد فضا را زود انتخاباتي کنيم، چرا که بسياري از مسائل را در کشور تحت‌الشعاع قرار خواهد داد. وی چندی پیش اشاره کرده بود که قصد کانديداتوري ندارد و گفته بود: اينکه جريان اصولگرايي از چه کسي حمايت کند، هنوز در حال مطالعه هستيم و به جمع بندي نرسيده‌ايم. باهنر گفته بود که به نظر او، تشکيل يک حزب فراگير اصولگرايي در کشور ضروری است و دير يا زود، چاره اي جز تشکیل چنین حزبی نیست. باهنر درباره چگونگی حمايت از نامزد مشخّص در انتخابات گفته بود: در انتخابات، کساني که صلاحيّتِ شان تاييد ‌شود، قابل حمايت هستند، اما بايد بين همه آنان به دنبال اصلح بود. اگر بخواهيم عالمانه و عادلانه از یک نامزد حمايت کنيم، بايد مطالعه کنیم و از میان نامزدها، اصلح را انتخاب کنيم. وقتي بخواهيم نامزد اصلح را بیابیم بايد نامزدها را با هم مقايسه کنيم. دوره قبل، حجت الاسلام حسن روحاني ـ یکی از چند نامزد تأیید شده در شورای نگهبان، مورد حمايت ما نبود، اما پس از انتخاب شدن، تلاش کرديم که با وي مساعدت کنيم، اینک رکود دارد گردن مردم را می شکند، بايد دنبال کسي بود که بتواند مسئله رکود را حل کند. همه نامزدها بايد عملکرد موفق داشته باشند.
    دبير کل جامعه مهندسين درباره مطالبی که نسبت به حسين فريدون ـ برادر و دستيار حجت الاسلام حسن روحانی رئيس جمهور شنیده می شود گفت که به این موضوع باید رسیدگی شود. به نفع رئيس جمهور و نهاد رياست دولت است که گروهي را براي رسيدگي به اين مسئله مأمور کند. ضروری است که رئيس جمهور در اين باره رسما اعلام نظر کند.
    محمدرضا باهنر برادر محمدجواد باهنر، نخست وزیر مقتول در رویداد انفجار تالار مذاکرات شورای امنیت کشور در هشتم شهریورماه 1360 (30 آگوست 1981) است. محمدجواد پیش از انقلاب، معلمی ساده زیست، فروتن، زاهد و از مؤلفان کتاب درسی دبیرستانی تعلیمات دینی و اخلاقیات اسلامی بود. فامیل باهنر، در کرمان مشهور به پرهیزگاری و پاکدامنی هستند. محمدرضا که تاکنون هیچ اتهام و برچسبی به او زده نشده است ربع قرن نماینده مجلس و سال ها نایب رئیس آن بود که از نامزد کردن خود برای انتخابات اخیر مجلس خودداری کرده بود که همان زمان گفته شده بود که وی که دبیر جامعه اسلامی مهندسان ایران است احتمالا قصد نامزد شدن در انتخابات آینده ریاست جمهور را دارد. اصحاب نظر گفته اند که با توجه به انبوه گزارش ها درباره ضعف های اداری، دریافتی ها میلیاردی و ... ممکن است به مهندس باهنر اصرار شود که نامزد انتخابات شود. عقیده عمومی بر این است که انتخاب باهنر کلید حل مسائل است زیراکه او عمیقا یک فساد ستیز است و اخلاقی.
    
بازگشت به فهرست مطالب...   
 

 

   
 

Vestidos de Casamento
 

 
 
© Copyright 2004   Rooznamak.com   All Rights Reserved